Syřan znásilnil dvanáctiletou Švédku. Nevěděl prý, že se to nesmí

0

Uprchlické “dítě” bylo odsouzeno k šesti měsícům pobytu v v zařízení pro mladistvé za znásilnění dvanáctileté švédské dívky. Syřan, který do policejního protokolu uvedl, že netušil, že sex s dítětem je nezákonný, měl na svědomí i další závažné trestné činy. Přesto nebude deportován.

A to přitom vyšetřování málem nezačalo, kdyby se do věci nevložil švédský novinář Joakim Lamotte, který upozornil na to, že policie případ ignorovala. To spustilo celonárodní debatu, do které se zapojil šéf švédské policie i premiér, a stejně trvalo celý rok, než bylo vyšetřování ukončeno.

Hlavní obhajobou Syřana bylo, že nevěděl, že dělá něco špatného. Přitom v Sýrii je legální věk pro sex 15 let a dívce bylo teprve 12. Nicméně v mnoha islámských zemích je sexuální vyspělost dívek určena podle práva Šaría, které naznačuje, že k této vyspělosti může dojít přesně v osmi letech a osmi měsících věku. Proto často dochází k případům, kdy zůstává porušení syrských zákonů nepotrestáno.

Syřan si tedy skutečně mohl ve své prosté duši myslet, že i ve Švédsku platí tento aspekt islámského práva, a skutečně se proti Alláhově vůli ničím neproviňuje.

Komentáře

komentáře