Domů Pevnost Evropa Němečtí Zelení chtějí, aby nelegální migranti pracovali v pečovatelských domech se starými...

Němečtí Zelení chtějí, aby nelegální migranti pracovali v pečovatelských domech se starými lidmi

0

Německá strana Zelených přišla s návrhem, aby německá vláda legalizovala pobyt těch nelegálních migrantů, kteří budou chtít pracovat jako pečovatelé. Znamená to, že by o starou německou babičku mohl pečovat někdo, o kom německá vláda vůbec neví odkud skutečně přišel a kdo to skutečně je.

“Musíme nabídnout práci v pečovatelské službě jako vstupní bránu pro získání povolení k pobytu,” řekl šéf německých Zelených Robert Habeck. “S deseti tisíci volnými pozicemi v pečovatelských domech a nemocnicích je nepřijatelné, aby tato země deportovala žadatele o azyl, kteří mohou být pro tyto pozice vyškoleni.”

Zelení plánují, že výměnou za povolení k pobytu by žadatelé o azyl, kteří by jinak byli deportováni, souhlasili s prací péče o staré lidi.

Ovšem kromě toho, že mnozí ilegálové mají zcela jiné představy o životě v Evropě, než utírat starým lidem zadek, je většina těchto pozic podmíněna kvalifikací. A tu většinou imigranti nemají žádnou. Jejich potenciál vykonávat nějakou kvalifikovanou práci je žalostný.

Navíc až dvě třetiny imigrantů jsou negramotní.

“Zvládnou řešit jen nejzákladnější aritmetické problémy,” říká Ludger Wößmann ředitel Centra pro ekonomiku vzdělávání v Mnichově. “To znamená, že tito studenti, i kdyby se naučili německy, nebudou schopní zvládat školní osnovy.”

Komentáře

komentáře