Macron: Za násilí imigrantů a teror může Evropa

0

Násilný zločin, teroristické útoky a masivní vlna sexuálních napadení v Evropě nemá souvislost s masovou migrací, řekl francouzský prezident Emmanuel Macron. Místo toho je na vině diskriminace a nerovnost. Macron to minulý týden prohlásil před studenty na univerzitě George Washingtona v USA.

Macronovi v této souvislosti položila otázku jedna ze studentek, která namítla, že masová migrace ze středního východu a Afriky do Evropy vedla k nárůstu násilí na kontinentu. Zmínila také strach mnoha žen vycházet z domu a také rostoucí násilí vůči Židům ze strany muslimů v poslední době. Prezidenta Macrona se zeptala, co dělá proto, aby zajistil národní bezpečnost a kulturní identitu Francie a Evropy.

Macron reagoval, že si je vědom toho, že v Evropě je třeba více bezpečnosti, ale odmítl, že by problémy byly spojeny s migrací. Argumentoval tím, že tento problém ve Francii existuje již dlouho a řešil se už při prezidentské debatě v roce 2002. Macron tak měl zřejmě americkou studentku za hlupačku a chtěl snad naznačit, že migranti do Francie začali proudit až v roce 2015 a předtím tam žádní nebyli a problémy dělali mladí etničtí Francouzi.

Stejně tak odmítl, že by migrace měla spojitost s antisemitismem, a zmínil útok z roku 2012, při kterém Mohammed Merah zastřelil tři francouzské vojáky, tři židovské školáky a rabína. A opět nějak zapomněl, že i Merah byl imigrant. Jen přišel dřív, než masivní vlna, která do Francie proudí od roku 2015. Již před touto vlnou žilo ve Francii několik milionů hlavně muslimských migrantů a Macron si podle všeho myslí, že to lidé nevědí. Tedy samozřejmě zmíněná kriminalita má spojitost s migrací, jen se s přibývajícím počtem migrantů stále zvyšuje.

Jenže pak Macron řekl, že “problémy, nepokoje a násilí na předměstích” jsou problémem Evropy a nikoliv imigrantů, kteří je páchají, protože k nim dochází kvůli “nedostatku příležitostí a schopnosti tyto lidi integrovat”. A vyzval k transformaci celé Francie, kdy je prý třeba bojovat proti diskriminaci různými reformami.

A co takhle deportace pane Macrone? Neuvažoval jste o nich jako o řešení?

Komentáře

komentáře