Mýtus o ekonomickém boomu díky migrantům se hroutí. V Holandsku jich pracuje jen 15 procent.

0

Od roku 2014 má jen 15 procent uprchlíků žijících v Holandsku práci a experti odhadují, že to za dalších 10 let nebude o moc lepší. Drtivá většina uprchlíků, o kterých někteří politici často mluví jako o spáse ekonomiky, je dva a půl roku od data, kdy dostali v zemi pracovní povolení, bez práce a na sociální podpoře. Nejsou tedy přínosem nýbrž přítěží.

Z 15 procent, kteří pracují, jde většinou o Syřany a Eritrejce, ale většinou se jedná o částečné úvazky.

Migrační analytik Jan van de Beek tvrdí, že počet azylantů, kteří budou pracovat, se zvýší, ale jen do určité míry. Podle čísel z let 1999 až 2005 odhaduje, že nepřesáhne 40 procent. Důvodem je podle něj nedostatek důvodů odcházet z podpory do pracovního procesu, kdy jediné, co tito lidé mohou dělat, je špatně placená nekvalifikovaná práce.

Jan van de Beek minulý týden bez okolků varoval, že se holandský sociální stát jednoduše rozpadne, pokud Holandsko před migranty ze zemí třetího světa neuzavře hranici. Každý z nich prý za svůj život Holandsko stojí 120 tisíc eur.

“Domácí obyvatelstvo financuje nezaměstnaný cizinecký lumpenproletariát,” řekl. “V Holandsku je 2 miliony Neevropanů a 13 milionů Holanďanů, přesto je na podpoře víc Neevropanů než Holanďanů.”

Na reakce kritiků, kteří tvrdí, že je nemorální soudit lidi podle jejich ekonomického profilu, Jan van de Beek říká, že slovo nemorální více sedí jeho oponentům hájící otevřené hranice, kteří jsou prý šťastní, když jsou na tom Holanďané hůře.

“Politicky korektní lidé ignorují fakt, že každé euro může být utraceno jen jednou, a pokaždé musíte zvážit, zda chcete, aby vaše vláda pracovala pro vlastní občany, a nebo pro zbytek světa,” dodává.

Komentáře

komentáře