Průzkum: Němci a Francouzi upřednostňují “sociální spravedlnost” nad svobodou jednotlivce

0

Neomarxistická výchova v západním světě evidentně nese ovoce. Potvrzují to výsledky nejnovějšího průzkumu agentury Ipsos, ve kterých se Němci a Francouzi dostali ideově na úroveň kolektivistických Číňanů. A to je varující.

Podle průzkumů 38 procent Němců dává přednost tzv.sociální spravedlnosti nad individuální svobodou. Sociální spravedlnost je přesný opak individuální svobody. Trestá úspěšné a odměňuje neúspěšné výměnou za tzv.sociální smír. Jak vypadá sociální spravedlnost dotažená do konce jsme u nás zažívali od roku 1948 do roku 1989.

Němci tak předhonili Číňany (37 procent), kteří žijí v robotické poslušnosti a oddanosti státu celý život, a jejichž největšími vzory jsou stále ještě Karel Marx a Mao Ce Tung. Podobně jsou na tom i Francouzi (36 procent) z jejichž koketováním s komunismem už si dělal srandu Belmondo ve filmu Veselé velikonoce.

Překvapivě ovšem Asiaté věří v sílu volného trhu a to i Číňané. Tvrzení, že volný trh umožňuje z člověka dostat to nejlepší schvaluje 81 procent Číňanů, 84 procent Malajců a dokonce 86 procent Indů. Ale pozor, jen 49 procent Němců a 43 procent Francouzů. To už jsou na tom lépe Britové (62 procent) a Turci (65 procent). Globální průměr je pak 66 procent.

Němci také nejvíce odmítají ideu, a to zcela v duchu rovnostářství, gender studies a pokroku, že by výjimečný talent či úsilí na pracovišti měly být odměněny. Jako normální to vidí v USA (73 procent), v Číně (81 procent) a v Rusku (82 procent).

Německé odmítání idey, že za lepší práci je vyšší mzda, je zcela v duchu marxismu, podle kterého mají mít všichni stejně. Talent, i lempl.

Nepřekvapivě tak polovina Němců věří, že socialistické hodnoty jsou důležité pro pokrok. Tomu pak například v Japonsku věří jen 21 procent.

Komentáře

komentáře