Domů Pevnost Evropa Z imigrantů mají Britové nejraději Australany, nejméně Somálce

Z imigrantů mají Britové nejraději Australany, nejméně Somálce

0
Somálsko do Británie neposílá své nejlepší

Poměrně rozsáhlý průzkum provedený společností YouGov u 1668 britských občanů zjistil, jak to Britové mají ve vztahu k různým skupinám imigrantů. Ačkoliv neházejí všechny nebílé imigranty na jednu hromadu a rozlišují mezi nimi, a některé mají raději než druhé, stále platí, že nejvíce sympatičtí jsou Britům bílí imigranti.

Otázka výzkumné agentury zněla: “Myslíte si, že migranti z této části světa mají na život v Británii pozitivní nebo negativní vliv?”

Jednoznačně nejvíc pozitivní názor byl na imigranty, kteří do Británie přišli z Evropy nebo země, kde Evropané kulturně dominují, a kteří do britského života zapadnou jak rasově, tak kulturně, a často i jazykově.

Největší oblibu mají Britové k Australanům, pak Irům, dále k Němcům, Američanům a k Polákům. Relativně dobrý vztah mají i k Indům, kteří jsou poměrně nekonfliktní součástí britské společnosti, a snesou i Jamajčany.

Kdo Britům moc nevoní jsou Pakistánci. Tato muslimská etnická skupina nemá v Británii nejlepší pověst. O něco hůře jsou na tom Bangladéšané, což jsou fakticky Pakistánci, kteří mají svůj vlastní stát. Dost špatný vztah mají Britové k Nigerijcům a k Rumunům, ale zde se jedná o Cikány. A koho vážně nesnesou jsou Somálci.

Důvod, proč jsou Jamajčané oblíbenější než Somálci, ačkoliv jsou úplně stejně černí, může být v tom, že Jamajka byla více pod britským vlivem, a Jamajčané jsou tak více poevropštělí. To se samozřejmě o příchozích přímo z Afriky říct nedá.

Rozdíl mezi přístupem k Indům a Bangladéšanům, kteří jsou zase stejně hnědí, se dá vysvětlit hlavně náboženstvím. Indický hinduismus je nekonfliktní a hinduisté nepožadují přeměnu britské společnosti.

V tom samém průzkumu byli Britové dotázáni v souvislosti s nedávnou “aférou” Windrush, na svůj názor na vytvoření “nepřátelského prostředí” vůči ilegálním imigrantům, které vláda skrytě iniciovala. 71 procent Britů takové prostředí podporuje. Nepřátelské prostředí je přesný opak vítací kultury. Ilegálům je dáno najevo, že v zemi nejsou vítáni, a jsou pronásledováni s účelem, aby zemi opustili.

Komentáře

komentáře