Útok na rodinu s dítětem v Jižní Africe zaplatili černošští násilníci životy

0

Vlastnit zbraň, mít ji po ruce a umět a neváhat ji použít je v Jižní Africe pro bílé lidi doslova otázka života a smrti.

Tři černí násilníci z Mozambiku, jedni z mnoha imigrantů v Jižní Africe, se vloupali do bytu rodiny s malým dítětem. Dostali se až do ložnice, kde oba manželé právě spali a kde také byla kolébka s jejich dítětem.

Když bílý muž viděl, čemu jeho rodina čelí, myslel jen na to, aby zabránil mučení, znásilnění a zabití své ženy i svého dítěte. Jeden z černých stál u kolébky a muži hrozil, že jeho dítě zabije. A i když je jeho matka opakovaně prosila, ať dítě nechají na pokoji, útočníci se s noži vrhli po hlavě rodiny.

Ten v tu chvíli musel jednat a naštěstí na to nebyl sám. Pod jeho polštářem byl totiž Samuel Colt, tedy jedna z jeho pistolí. Muž se jednou rukou bránil proti útočníkovi s nožem a druhou, ve které měl zbraň, namířil a vypálil. První Mozabičan zlikvidován.

Dva zbývající se dali na útěk, ale bílý muž jednal přesně a chladnokrevně, tak jako jeho předci, kteří kdysi Jižní Afriku kolonizovali, a vypálil znovu. Druhý Mozabičan zlikvidován.

Třetí v tu chvíli už divoce utíkal pryč a tak jej výstřel do tmy jen zranil. Mozambičan se pokusil schovat v sousedním domě, ale tam ho našel majitel a zmlátil ho lopatou. Třetí Mozambičan tak skončil s těžkými zraněními v nemocnici v Pretorii, kde k činu došlo.

O případu tentokrát informovala i média, která zmínila, že rodina si přála zůstat v anonymitě. Na Facebooku se objevily obavy, jak to s mladým otcem rodiny dopadne. Jsou známy případy, kdy se lidé bránili a útočníky zlikvidovali, a šli za to do vězení.

Komentáře

komentáře