Závod Grand Paris musel být zrušen kvůli imigrantům válejícím se po trase trati

0

Organizátoři museli zrušit desetikilometrový běžecký závod Prahou kvůli provizorním přístřeškům nelegálních imigrantů, které na trati, podél kanálu Saint-Denis, vyrostly. Trasa se tak pro závodníky stala příliš nebezpečnou.

Organizátoři, kteří plánovali trasu od Place de la République podél kanálu Saint-Martin to La Villette až do Stade de France, závod zrušili, protože v Paříži jednoduše nemohli najít trasu, které by nepřekážely imigrantská doupata.

V prohlášení, které organizátoři tento týden zveřejnili, stojí: “Tyto provizorní tábory rostou a rozšiřují se každým dnem. Podle nejnovějších odhadů v nich žije okolo 2500 uprchlíků.”

Podle pořadatelů je “nemyslitelné”, aby trasa závodu skrz tyto kempy vedla. Průchod je nemožný a je “lidsky obtížné” vést závod uprostřed tábora uprchlíků.

V minulém roce se závodu Grand Paris účastnilo 6500 běžců. Letošní závod se měl konat 13.května. Ti, co již zaplatili, dostanou peníze zpátky, nebo si je mohou převést na závod v příštím roce.

Přístřešky migrantů v Paříži skutečně rostou. Podle odhadů přijde do hlavního města Francie každý týden 550 nových imigrantů.

Komentáře

komentáře