Francouzská výzva k vymazání násilných pasáží v Koránu vedla k protestu muslimů

0

Francouzský manifest vyzývající ke smazání některých pasáží Koránu kvůli sílícímu antisemitismu vyvolal mezi muslimy bouři nevole. Stěžují si, že je s jejich náboženstvím zacházeno nefér.

Otevřený dopis zveřejněný ve francouzských médiích obvinil islamistickou radikalizaci za “tichou etnickou čistku” pařížských Židů.

Manifest, který podepsal například bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který je Žid, a bývalý premiér Valls, vyzývá k vymazání veršů Koránu, které volají po “vraždě a potrestání Židů, křesťanů a nevěřících” na základě toho, že jsou “zastaralé”.

Ale muslimští vůdci signatáře manifestu obviňují z toho, že dávají celé náboženství do roviny s extremistickou menšinou. Jen pár dní poté, co byl manifest zveřejněn, vydalo 30 imámů kontra manifest ve francouzském listu Le Monde a manifest byl označen za “nenávistný rasismus”. Manifest prý francouzské muslimy a francouzský islám vystavuje neuvěřitelné zkoušce. A prý obrací jednotlivé náboženské skupiny proti sobě.

Tareq Oubrou, imám z velké mešity v Bordeaux, prohlásil, že zastaralé pasáže obsahují téměř všechny náboženské texty, včetně těch křesťanských. A text manifestu označil za rouhání.

Komentáře

komentáře