Instalaci křesťanských křížů na úřady v Bavorsku odsoudil… katolický kardinál

0

Německý římsko-katolický kardinál odsoudil plán bavorské pravicově křesťanské vlády instalovat krucifixy na vládní budovy a řekl, že tento krok vyvolá agitaci a rozdělení.

Kardinál s vypečeným jménem Reinhard Marx, který vede německou biskupskou konferenci, si stěžoval, že mu o plánu bavorský premiér Markus Söder nic neřekl. Biskupská konference také vydala varující prohlášení, že německý stát je sekulární a musí takový zůstat.

Bavorská vláda umístění křížů na úřední, nefederální budovy, oznámila v souvislosti s tím, že jsou součástí bavorské kulturní identity a křesťanského-západního vlivu. V některých budovách již kříže umístěny jsou.

Tento krok posiluje náklon bavorských konzervativců více doprava, který se projevil jak odporem vůči migrační politice Angely Merkelové, sympatiemi k maďarskému vůdci Orbánovi, a nyní i postavením se za křesťanské hodnoty. Ministr vnitra Seehofer navíc prohlásil, že islám nepatří do Evropy.

Není to poprvé, co kardinál Marx projevil levicové postoje. V únoru řekl, že by církev měla dávat požehnání homosexuálním párům. Jeho kolega, arcibiskup z Kolína nad Rýnem, Rainer Maria Woelki, zase řekl, že kdo podporuje stavbu kostelních věží, musí podporovat i výstavbu minaretů.

To jsou ale pěkní křesťané. Ale i u nás takové máme.

Komentáře

komentáře