Trump podpořil právo na držení zbraní a jako příklad dal “válečnou zónu” v Londýně

0

Americký prezident Trump na srazu National Rifle Association hájil druhý dodatek americké Ústavy a nezapomněl zmínit “válečnou zónu” v Londýně, kde platí velmi přísná omezení držení zbraní, což stejně nebrání tomu, aby ve městě hlavně mladí černoši nepáchali otřesné zločiny s noži.

Trump se nejdříve sarkasticky zeptal, zda chtějí liberálové zakázat i dodávky a další auta, které byly použity při vražedných útocích, a pak se zaměřil na Londýn.

“Nedávno jsem četl zprávu, že v Londýně, který má neuvěřitelně přísné zákony ohledně držení zbraní, jedna kdysi velmi prestižní nemocnice, ležící přímo v centru, je jako válečná zóna s ošklivými bodnými poraněními.

“Jo, to je v pořádku, nemají zbraně, mají nože, a místo toho mají krev na podlaze v celé nemocnici. Říkají, že je to stejně špatné, jako vojenská nemocnice. Nože, nože, nože. Londýn toto neznal, teď si na to zvyká. Dost drsné.

Trump měl na mysli článek, o kterém psal i Středoevropan. Tentokrát levicový tisk snad nebude předstírat, že neví, o čem Trump mluví, jako tenkrát, když Trump mluvil o tom, co “se stalo ve Švédsku”.

Komentáře

komentáře