Fanoušci se zlobí na kapelu U2 kvůli její podpoře potratů

0

Irská rocková kapela U2 zveřejnila na Twitteru svou podporu zrušení osmého dodatku irské Ústavy, o jehož existenci se bude 25.května konat referendum. Osmý dodatek zaručuje právo na život nenarozeným dětem a tedy zakazuje potraty. Na kapelu se snesla ze strany jejích fanoušků vlna kritiky.

“Mé srdce ztěžklo. Celá desetiletí zpíváte proti válce a porušování lidských práv a nyní obě tyto aktivity podporujete v jednom, vůči těm nejvíc zranitelným občanům světa. Potrat škodí ženám a dívkám, zabíjí děti, bolí v srdci.”

“Tvrdíte, že jste křesťanská kapela, ale jak potraty přispívají k boží slávě? Víte, že nijak.”

“Dvě srdce bijí jako jedno (zpíváte). Proč chcete zastavit tlukot srdce nenarozeného dítěte?”

“Nežiji v Irsku, ale sakra, nevolil bych, aby se to zrušilo. U2 – prosím, vraťte se zpět k propagaci míru a upozorňování na skutečné nespravedlnosti. Toto není věc ženské volby, ale volby, zda má být ukončen život nebo ne!”

“Jsem tak zklamaná. Jsem fanynkou mnoho let, ale nemohu podporovat kapelu, která podporuje odebrání toho nejzákladnějšího lidského práva dětem před jejich narozením. Velmi smutný den.”

“Vážně? Úmyslně zabíjet nevinné, nenarozené lidské bytosti je humanitární, U2? Možná jsem se ve vás posledních 35 let mýlil.”

Někdo dokonce na Twitteru založil účet Abort U2 (Potratit U2) a přiložil fotografii, která má kapele ukázat, jak vyvinuté děti mohou při potratu být.

Komentáře

komentáře