“Mladík” dal v Londýně policistovi hlavičku, ukousl mu kus ucha a dupl na hlavu

0

Dnes už můžeme říct, že typický mladík z Londýna, ze kterého bílí lidé každý den odcházejí, a nebílí do něj denně přicházejí, aby zde žili, byl odsouzen za brutální útok na policistu, který vyšetřoval hlášení o prodeji drog.

Poměrně nerovná partie se odehrála na Tulse Hill v Brixtonu, kde padesátiletý strážník Andrew Burton konfrontoval Shayhona Francise (23) kvůli podezření, že prodává drogy.

“Během několika sekund od zastavení dal Francis policistovi hlavičku, a zatímco policista ležel na dlažbě, ukousl mu kus ucha,” stojí v policejním hlášení.

“Také mu dupl na hlavu a pak utekl.”

Napadený policista Burton k tomu řekl. “Už neexistuje žádný respekt k uniformě, ani věku. Je to kultura ‘já,já,já'”.

Ukousnutá část ucha byla nalezena, ale již nemohla být přišita. Policista po útoku požádal jen o den volna, a slíbil, že dál bude strážit svou komunitu a konfrontovat zločince, když to bude třeba.

Mladík u soudu dostal sedmiletý trest. Snažil se tvrdit, že policistovi nechtěl způsobit újmu, ale tomu se při povaze napadení dá věřit jen těžko. U soudu zaznělo, že prý jde o chytrého chlapce a talentovaného fotbalistu.

Vrcholem ovšem byla lítost policejní detektivky Caroline O’Shaughnessy, která vedla vyšetřování, nad výší uděleného trestu, který ji prý zarmoutil. Pokud je uvažování britské společnosti skutečně takto nastavené, je odsouzena k zániku.

Komentáře

komentáře