Na demonstraci v Londýně za svobodu slova se sešla pestrá směsice lidí

0

Tzv.krajní pravice se stala neuchopitelnou škatulkou i pro mnohé krajní pravičáky. Především v Británii, ale i v USA, převzali pozice bojující proti masové ilegální migraci, islamismu a marxismu jednotlivci, kteří by před pár desítkami let na pravém okraji politického spektra nepřežili ani den. A díky tomu je šéfkou přední nacionalistické strany v Británii lesba Waters, demonstraci za svobodu slova pořádá Tanzánec Kassam, hlavní hvězdou je vedle Tommy Robinsona homosexuál žijící s černým partnerem Yiannopoulos a přestávky mezi projevy vyplňují zpěvem transvestité.

Co tyto lidi ale spojuje především, a na čem by v Evropě mělo záležet všem, je ohrožení svobody slova. A evropská i americká krajní pravice tento boj prostě převzala a do svých šiků v jeho zájmu bere každého, komu na svobodě slova záleží stejně. Proto je nyní v USA takovou hvězdou části pravice černoch Kanye West, který přestal myslet jako stádo, a začal uvažovat svobodně. A levicoví aktivisté a média mu za to nemohou přijít na jméno.

Ale zpět k demonstraci. Kdo ji všechno podpořil a proč, o tom Středoevropan psal v předstihu. Když od 90.let režimy po Evropě pronásledovaly revizionisty Holocaustu, neonacisty a rasové teoretiky, nikdo se moc neozýval. Ale represe se začíná dotýkat i běžných kritiků globalizace a islamizace a situace směřuje k tomu, že nebude možné svobodně mluvit o tom, co vás pálí, aniž byste nečelili nějaké formě cenzury či perzekuce. Buď vás omezí na pohybu mezi jednotlivými státy, nebo vás rovnou zavřou, nebo vám zacpou hubu na internetu, když vám zruší váš účet na sociálních sítích, či rovnou shodí celý web.

Tommy Robinson, který včera v Londýně vystoupil před 4000 lidmi, vyzval k diskusi. “Pojďme se bavit – protože my diskuse vyhráváme; dnes tu diskusi vyhráváme!”

“Lidé v této zemi byli 20, 30 let (vlastně už 40, poznámka redakce) umlčováni označením ‘rasista’. Povedlo se jim lidi umlčet, a ti jsou tak vystrašení promluvit, když vidí, že je něco špatně. Jsou tak vystrašení říct pravdu a identifikovat problémy s ideologií a náboženstvím v této zemi, protože mají strach z označení rasista,” stěžoval si Robinson.

Pak ale trochu neobratně navázal, když řekl, že dnes už se označení rasista nikdo nebojí, čímž trochu popřel předchozí argumentaci, ale chtěl tím říct, že výrazy jako “rasista” nebo “nácek” se staly tak univerzálními, že už dnes vůbec nic neznamenají.

A také řekl, že podává žalobu na společnost Twitter, která zrušila jeho velmi sledovaný účet pro kritiku islámu.

Řečníků na akci, kterou zcela ignorovala mainstreamová média, ačkoliv se odehrávala v samém centru Londýna, vystoupilo mnoho. O rozruch se postarala z Británie nedávno vyhoštěná Lauren Southern, která dala pár hodin před konáním akce na Twitter video, které vypadalo, jako by ji tajně převezli přes hranice v kufru auta, a ona se v Londýně měla objevit.

Nakonec se ukázalo, že jde o dobrý vtip, a Lauren mluvila alespoň v přenosu na velikém plátně. Slušná facka britskému režimu, který ji odmítl pustit do země pro absurdní obvinění z terorismu a dal jí doživotní zákaz.

Tolik ke svobodě slova na západě Evropy, které vládne marxista Juncker, že boj za ní spojuje lidi dříve nespojitelné. Cenzura na sociálních sítích, obvinění z nenávistných projevů, pokud s něčím nesouhlasíte, to vše je na západě realita. A nedá se říct, že u nás je to o něco lepší. Máme tu několik gumových paragrafů, které omezují svobodnou diskusi, a to je špatně.

Je třeba trvat na tom, že svoboda slova nezná žádná ale, a je buď absolutní, nebo žádná. Nic mezi tím není.

Komentáře

komentáře