Velká švédská média konečně přiznávají, že většinu sexuálních násilníků tvoří migranti

0

Když před nedávnem jedno švédské médium zveřejnilo studii o tom, že migranti tvoří většinu odsouzených za skupinové znásilnění, nyní se s podobnou studií přidalo i další velké médium. Přitom švédský mediální mainstream tato fakta dlouhodobě popíral.

Nová studie se podívala na 112 mužů a chlapců odsouzených za skupinové znásilnění a zjistila, že 82 z nich se narodilo v jiné zemi. Bylo by ovšem chybou si myslet, že zbylých 30 jsou světlovlasí Švédi. Jedná se pouze o lidi, kteří se ve Švédsku již narodili.

Významným zjištěním byl fakt, že počet skupinových znásilnění roste. Zatímco v roce 2013 za něj bylo odsouzeno 11 lidí. V roce 2017 jich bylo 29.

Podle médií většina expertů nebyla překvapena tím, že migranti jsou v případech skupinových znásilnění tolik zastoupeni.

“Nezpochybňuji, že je tu zřejmý přebytek (pachatelů z migrantského prostředí). Jsou zde kulturní rozdíly, které nevylučuji. Ale hraje to roli? Je jen málo kultur, které takové chování dovolují,” říká profesor kriminologie Henrik Tham.

Jiný kriminolog, Jerzy Sarnecki, tvrdí, že důvod, proč je tolik migrantů odsouzeno za skupinová znásilnění, je diskriminace švédského justičního systému. V případě migrantů je prý větší pravděpodobnost, že policie bude zločin vyšetřovat. Což je velice fantastické prohlášení.

Obecně zjištění médií potvrzují to, o čem mnozí mluví už dlouho. Tak jako švédský policista Peter Springare, který jako první policista veřejně promluvil o tom, čemu a komu policisté čelí.

Komentáře

komentáře