Dánská policie zatajila případ znásilnění mladé dívky Afgánci v obchodním domě

0

Dánská veřejnost je rozhořčena kvůli přiznání policie, že neinformovala o znásilnění a pokusu o znásilnění dvou čtrnáctiletých dívek v nákupním centru v Esbjergu. Sexuální útok provedli afgánští imigranti.

Informace by se zřejmě nikdy nedostala ven nebýt tipu, který dostala média, díky kterému policie nakonec musela jít s pravdou ven.

“Co by se stalo, kdybychom se policie na případ nezeptali,” stálo v dánských médiích, které se divily, zda podle policie občané nemají právo vědět, co se děje v rušných nákupních centrech.

“Na tom stejném místě mohly být stejnými muži napadeny i jiné oběti,” spekulují média a naznačují, že oběti nemusejí své činy hlásit, pokud budou vědět, že je policie bude držet pod pokličkou.

Policie se vymlouvá, že informace k případu nesdělila kvůli věku obětí, které už si prý prožily dost velké trauma. Policie potvrdila, že v souvislosti s útokem byli zatčeni dva Afgánci ve věku 16 a 20 let. K útoku došlo večer 31.března, když dvojice čekala, až dívky půjdou na toalety, kde na ně zaútočili.

Na místo migrační politiky ale úřady viní rodiče. K útoku totiž došlo okolo desáté hodiny večer, kdy měly být dívky prý už dávno doma.

Komentáře

komentáře