Svoboda slova po britsku. Za sdílení “nenávistných příspěvků” až šest měsíců vězení

0

V úterý začala v Británii platit nová pravidla, která mají lidem ještě více “zacpat hubu”, respektive svázat ruce. Lidé, kteří budou na internetu sdílet nebo komentovat příspěvky, které jsou “nenávistné, skončí ve vězení.

Británie tak chce omezit tzv.nenávistné projevy a tvrdě trestat každého, kdo je šíří. Přitom definice “nenávistného projevu” je dosti vágní. Nemusí se totiž samo o sobě jednat o trestný čin. Dostačující je to, že se někdo cítí uražen. Středoevropan o tom psal již v březnu.

Základní trest pro “trollení” na internetu bude šest měsíců. Trollení, které dosáhne velkého dosahu, bude někoho ohrožovat na životě, což je dost gumová definice, si vyslouží až tři roky basy.

Kritici se obávají, že se britská vězení přeplní dětmi a mladými lidmi, které různé typy urážek používají běžně a často bezmyšlenkovitě. Trestné bude i nazvat tlustého člověka “tlusťochem”. Nebo naopak hubeného člověka “hubeňourem”. A nebo, bože chraň, muže, který se zrovna ten den cítí být ženou – mužem.

Jde o vytvoření hyper korektní společnosti, ve které se lidé budou oslovovat neutrálními výrazy, ale především se budou bát projevit jakoukoliv kritiku. V konečném důsledku nebudou Britové v práci moci kritizovat lenochy, protože by se tím lenoši mohli cítit uraženi, a vůči lenochům by se tím mohlo vytvořit nepřátelské prostředí.

Uvědomují si Britové, jak nebezpečné monstrum vytvářejí?

Komentáře

komentáře