Londýn sužují “mladíci” na mopedech. Denně na nich dojde k 64 trestným činům

0

Stále méně anglický Londýn trápí kromě jiných druhů kriminality loupeže na mopedech. Většinou mladí černoši, a nejen oni, za posledních 5 let tento druh zločinu zvýšili třicetinásobně. Zatímco v roce 2012 se v Londýně takový trestných činů stalo 827, v roce 2017 už jich bylo 23 tisíc. A to je 64 za den.

V Londýně denně dojde k 64 loupežím a jiným trestným činům za pomoci mopedu!

V praxi to vypadá tak, že jdete po ulici a díváte se do mobilu. Po vašem boku se najednou objeví moped se dvěma mladíky, z nichž ten, co neřídí, vám mobil vytrhne z ruky, a řidič jen přidá plyn a je pryč. Kromě mobilů se loupí i kabelky a batohy a cokoliv, co má cenu a co k sobě nemáte připoutané.

Z turisticky navštěvovaných oblastí jsou na tom nejhůře – Shoreditch, Camden Town, South Kensington Museums, Buckingham Palace a Southbank.

Z neturistických oblastí pak – Bunhill, Islington; Bloomsbury, Camden; Holborn, Camden; West End, Westminster a Clerkenwell, Islington.

Nejvíce problémů je okolo dopravních tepen, kde turisté i místní koukají zmateně do mobilů a hledají cestu. Ale také místa na severu Londýna, jako je Camden Town nebo Islington, kde jsou velmi úzké ulice pro pěší, kam se nedostane automobil, ale moped ano.

Policie má navíc zákaz “mladíky” na mopedech pronásledovat, pokud nemají helmu, protože by se “mohli zranit”. Na některých místech se proto alespoň instalovaly na dálku ovládané pásy s ostrými hroty, které mohou v případě potřeby unikajícím mopedům propíchnout gumy.

BBC vypracovala mapku této kriminality, kdy čím tmavší barva, tím více trestných činů bylo v oblasti spácháno.

 

Komentáře

komentáře