Za péči o afrického násilníka, který těžce zranil ženu, už Němci dali 116 tisíc eur

0

Náklady na ubytování podezřelého kriminálníka z africké Guiney v německém městě Celle vyvolaly obrovskou kritiku. Cena ubytování a péče za muže jménem Hamidou S. byla za rok 2016 asi 51 tisíc eur a asi 65 tisíc eur v roce 2017. Vyšlo to najevo po dotazu radního za AfD.

“Je to šílené, co se v naší zemi děje daňovým poplatníkům. Kolik trvá normálnímu člověku, který pracuje, než takové peníze ušetří?” Ptá se člen AfD Anatoli Trenkenschu.

Hamidou S. je v zájmu veřejnosti od prosince 2017. Podle prokurátora měl Afričan rozbitou lahví těžce zranit mladou ženu, která odmítla jeho návrhy.

Žena byla tehdy na návštěvě baru, kde ji Afričan těžce zranil na krku. Po pár hodinách ho policie dostala. Tvrdil, že mu je 17, aby dostal nižší trest. Ale komise dospěla k závěru, že mu je více než 18. Podrobnější zpráva odhalila, že je starý nejméně 26 let.

AfD nechápe, proč nebyl Afričan deportován. Ten dorazil do Evropy ze Španělska. Podle současných zákonů EU je za jeho azylové řízení odpovědné Španělsko. Přesto se o něj stará Německo a platí za něj takové peníze.

Komentáře

komentáře