Česká Amnesty International brání deportaci Afgánky z Norska domů

0

Amnesty International nesleduju. Že této organizaci jde o práva jen některých “pronásledovaných” jsem zjistil, když jsem je kdysi upozornil na probíhající soud můj a mých přátel, a bylo mi odpovězeno něco ve smyslu, že my žádná práva nemáme, protože jsme náckové. Přesto mi Facebook dnes nabídl sponzorovaný příspěvek, ať podepíšu petici proti deportaci “mladé studentky” do Afghanistánu.

Jak jsem zjistil, jde už o starší kauzu. Amnesty International petici zveřejnila už 2.2.2018.

Ve zkratce. Afgánské rodině, která odešla v roce 1998 ze své země do Íránu a v roce 2012 po údajné diskriminaci (po 14 letech!) do Norska, byl v Norsku odebrán status uprchlíků. To potvrdil i Nejvyšší soud, ale právník rodiny podal odvolání, které podle všeho ještě nebylo vyřízeno.

Česká Amnesty International ve spolupráci s dalšími organizacemi nyní tlačí na to, aby zmíněná studentka a její rodina deportováni nebyli z toho důvodu, že jejich vlast není bezpečná. A požaduje, aby byla zastavena nejen jejich deportace, ale deportace všech imigrantů z Afghanistánu. Dívka prý nemá v Kábulu, potažmo Afghanistánu budoucnost.

Hraní na city

Je zřejmě záměr, že si aktivisté vybrali pro svou kauzu zmíněnou dívku, a ne například její bratry. Amnesty International nám nechce ukazovat fotografii davu afgánských imigrantů, ale vybírá z jejich středu dívku – studentku, a tu staví do popředí. Zabraňme její deportaci, volají. A mimo to vyzývají i k zastavení deportací všech ostatních. Nechtějí, abychom viděli tisíce “mladíků”, kteří by podle nich měli na severu také zůstat, ale ukazují nám dívku. Zastavení deportace její by pak znamenalo zastavení deportací všech. A to je třeba si uvědomit.

V Afghanistánu žije asi 35 milionů lidí. Ano, v zemi zuří v podstatě již od 70.let nepřetržitý konflikt, ale to konečně můžeme říci i o Pakistánu, určitých částech Indie, Iránu, Iráku a pokud budeme chtít, o každé zemi v této rozsáhlé oblasti. Žijí zde stovky milionů lidí a pokud by se rozhodli vyrazit na pochod do Evropy, podle Amnesty International mají stejné právo tu být, jako zmíněná studentka v jejich kampani.

Šíté jsou perzekuováni sunnity. Sunnité zase šíty. A všichni míří na jedno místo do Evropy, kde jejich konflikt pokračuje.

Amnesty International také nevědomky potvrzuje, že tyto země nejsou dobrými zeměmi k životu, že se v nich nedá žít, a že naše země jsou díky našemu způsobu života ve všech směrech lepší. A proto sem všichni jdou. Pokud si ale tito lidé sebou přinesou své problémy, což se děje, budeme mít v našich zemích budoucnost my?

Evropa je naše vlast, která v současné době čelí nepředstavitelnému tlaku ze všech stran na výměnu své populace skrze masovou migraci. Čelíme příchodu stovek milionů Afričanu skrze legalizaci migrace z Afriky. Čelíme příchodu desítek milionů lidí ze středního východu. Jakou budoucnost má anglické dítě v již neanglickém Londýně? Jakou budoucnost má německé dítě v neněmeckém Berlíně nebo Frankfurtu? Jakou budoucnost má belgické dítě v nebelgických Antverpách či Bruselu? Jakou budoucnost má francouzské dítě v nefrancouzské Paříži? Za zdmi Pevnosti Střední Evropa?

Komentáře

komentáře