Poláci vracející se z Anglie domů mluví o protibílém černém rasismu

0

Polští migranti žijící v Anglii a vracející se zpět do vlasti vyjadřují obavy ze života v Británii kvůli ekonomice, protibílému rasismu a teroristickým útokům

Konečně, terorismus v Británii se Poláků přímo dotkl. Jedna z osmi obětí muslimského teroristy na Westminsterském mostě byla z Polska. Při výbuchu v manchesterské Aréně zemřeli Poláci dva.

Kněz Mateusz Konopiński a Tomasz Kania, kteří v Londýně žijí přes 10 let, říkají, že Londýn již není bezpečný dlouho. Stejně tak Ewa Pastuła, která se nedávno vrátila zpět do Polska, řekla, že se cítila mnohem bezpečněji v malém anglickém městě, než v Londýně. A teprve po návratu do Polska poznala, jaké to je cítit se bezpečně.

Nenávist proti bílým je pro Poláky další téma. Angličané mají obecně k Polákům prý dobrý vztah a považují je za veliké dříče. Jiný vztah k nim ovšem mají různé etnické menšiny, kterým bílí katoličtí Poláci vadí. Polský magazín popisuje averzi, kterou mají černí vůči Polákům a návštěvníkům z východní Evropy.

Některé útoky se dostaly i na přední stránky novin. V Coventry tři Asiaté (Pakistánci) mladé Polce zlomili nos a sanici.

Během dalšího útoku, který policie zveřejnila na kameře, 12 černých mužů a žen napadlo Poláka, který útok odnesl frakturou lebky a krvácením do mozku.

Asi nejznámější případ se stal krátce po Brexitu, kdy byl muž z Polska zabit úderem do hlavy. Po údajné výměně rasistických urážek jej do hlavy “supermanským úderem” praštil mladý černoch.

Komentáře

komentáře