Průzkum napříč Evropou ukázal, z čeho mají lidé největší strach. Z migrace

0

Jedna z nejvýznamnějších výzkumných agentur provedla průzkum napříč Evropskou unií a zjistila, že lidé v Británii, Dánsku, Francii, Německu, Švédsku, Finsku, Polsku a Lotyšsku mají největší obavu z migrace a terorismu. Trápí je to jednoduše víc, než cokoliv jiného. A to je facka ukřičeným levicovým menšinám v těchto zemích, které reálně vůbec nereprezentují názory většiny lidí tam.

Jediná země, kde lidé mají strach ještě z jiné věci, a to nezaměstnanosti, je Itálie.

Na dotaz, co ve vztahu k migrantům způsobilo krizi většina lidí, kromě Německa a Švédska, odpověděla, že Evropská unie. Němci a Švédi místo celé EU spíše obviňují jednotlivé státy EU.

Lidé v Británii, Francii, Švédsku, Řecku a Itálii jsou ohledně budoucnosti EU pesimističtí a okolo 70-80 procent lidí v každé zemi kromě Lotyšska si myslí, že mají v EU slabý hlas.

Výsledky ukazují, že Evropa směřuje přes všechnu snahu médií a různých aktivistů doprava. Levice na problémy, které lidi pálí, nenabízí absolutně žádná řešení a naopak tyto problémy bagatelizuje, nebo se na nich přímo podílí. Stejně tak systémové, tzv.středové strany. I lidé, kteří mají rádi stabilitu, si uvědomují, že establishment pro zastavení migrace nic nedělá a že etnická proměna Evropy je v jeho rukou jistá. Na to reagují ať už nově vzniklé strany, nebo staré strany úpravou své politiky. Je to pro ně konečně jediná šance, jak přežít.

Podobně se dají interpretovat i volební výsledky u nás. Jasně zvítězily nové strany, od kterých voliči očekávali svěží vítr na politické scéně. Systémové a levicové strany zcela propadly. Důvěra v hnutí ANO ovšem může lidem přinést rozčarování. Jde především o náš podpis na nedávném summitu africko-evropské spolupráce pod společný dokument, který má usnadnit migraci Afričanů do Evropy. Jasný dotaz v tomto směru vůči ministru vnitra Metnarovi položil komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. Premiér Babiš existenci podpisu popřel, respektive tvrdí se, že se podepsalo něco jiného, ale ze summitu vzešel pouze jediný dokument. Co je jeho obsahem, o tom obsáhle informovaly Parlamentní listy.

Komentáře

komentáře