Mladí muži ve Švédsku 10x častěji obětí střelby, než mladí Němci

0

Nová studie tvrdí, že mladí muži ve Švédsku se dvakrát víc než jejich vrstevníci v Evropě mohou stát obětí střelby kvůli vlně násilí gangů, kterému země čelí.

Kriminologická studie zveřejněná tento týden porovnala Švédsko s dvanácti dalšími zeměmi a zjistila, že mladí mezi 15 a 29 lety mají desetkrát větší šanci, že budou zastřeleni, než mladí Němci, a šestkrát vyšší stejnou šanci než mladí Britové, což je co říct.

Zpráva tvrdí, že za posledních deset let počet střílení ve Švédsku dramaticky narostl, ale tato zpráva si zároveň netroufá uvést žádné shrnutí, proč to tak je. Kolem původu problému jen zpráva chodí po špičkách.

Projevuje se to například ve vyjádření, že počet střílení v no-go zónách je mnohem vyšší, než v jiných oblastech švédských měst. “V Malmö se polovina střelby odehrává na deseti místech.”

Zpráva také uvádí, že ačkoliv má Švédsko poměrně vysoký počet legálně držených zbraní, většina vražd a zabití je provedena zbraněmi propašovanými do Švédska z jiných zemí, většinou z Balkánu. Což potvrzuje názor, že držitelé legálních zbraní nepředstavují problém a zločinci si zbraně dokáží opatřit vždy.

Komentáře

komentáře