Sedmnáctiletý rakouský chlapec podlehl ráně nožem v bitce s turecko-albánským gangem

0

Dnes brzy ráno mělo dojít před sportovním centrem v rakouském Imstu k verbální konfrontaci mezi sedmi mladými lidmi. Tři proti čtyřem. Hádka eskalovala do rvačky, během které devatenáctiletý imigrant vrazil nůž do sedmnáctiletého rakouského chlapce.

Čtveřice, imigranti byli v přesile, poté utekla do města, ale policie zareagovala rychle a mladíci byli nalezeni. Jednalo se o smíšenou turecko-kosovsko albánskou skupinu.

Bodnutý rakouský chlapec dostal okamžité lékařské ošetření, ale svým těžkým zraněním podlehl. On i jeho dva přátelé, kteří také utrpěli zranění, byli všichni rakouského původu.

Motiv rvačky zatím není jasný. Přeživší rakouští chlapci jsou v péči psychologů a zatím nevypovídali. Cizinci nůž během útoku zahodili, ale byl nalezen. Nyní se hledají možní svědci incidentu.

Mezi-etnické rvačky nejsou pro západ nic ojedinělého. Ve filmech se produkce může snažit ukazovat, jak jsou vzájemně bojující tlupy mladých rasově promíchány, ale v realitě jsou tyto skupiny tvořeny podle etnických linií.

Komentáře

komentáře