Jeruzalémský fotbalový klub se přejmenuje podle Trumpa

0

Izraelský fotbalový tým je tak nadšen rozhodnutím amerického prezidenta Trumpa přemístit budovu velvyslanectví do Jeruzaléma, že se rozhodl Trumpa poctít tím, že se podle něj přejmenuje.

Beitar Jerusalem, největší fotbalový klub ve městě, se nyní bude jmenovat Beitar Trump Jerusalem. Objevilo se to na oficiálním Facebooku klubu.

“Prezident Trump prokázal odvahu a skutečnou lásku k izraelskému lidu a jeho hlavnímu městu a v těchto dnech i další země následují jeho příkladu a dávají Jeruzalému jeho právoplatný status. Fotbalový klub Beitar Jerusalem má čest poctít prezidenta za jeho lásku a podporu po svém,” stojí v prohlášení.

Beitar Jerusalem je jediným klubem v izraelské lize, který nikdy neangažoval arabského muslimského hráče. Jeho fanoušci jsou proslulí svou nenávistí k Arabům a muslimům.

Trump je asi nejvíc populární americký prezident v Izraeli. A nejen proto, že jeho dcera konvertovala k judaismu a jeho zeť je Žid. Trump už v kampani slíbil, že bude Izraeli tím největším spojencem a židovskému státu jde skutečně v jeho blízkovýchodní politice zcela na ruku.

Komentáře

komentáře