V Rakousku obviněno 17 identitářů podle zákona o zločinném spolčení používajícím se proti mafii

0
Dva roky stará akce identitářů

V rakouském Štýrském Hradci bylo obviněno 17 aktivistů identitářského hnutí za použití zákona, který se v Rakousku používá pro boj s mafií. Aktivisté byli obviněni ze založení “zločinné organizace”.

Jedno z několika obvinění může aktivisty poslat do vězení až na tři roky.

Podle prokurátora bylo cílem různých akcí identitářského hnutí “vyvolat nenávist vůči náboženské společnosti islámu, proti muslimům, cizincům a uprchlíkům, především Turkům, a tyto skupiny zdiskreditovat skrze urážky.”

V prohlášení prokuratura zveřejnila konkrétní akce, které mají obvinění podpořit. Jedná se například o akci, při které skupina vyvěsila na sídlo strany Zelených ve Štýrském Hradci transparent s textem “Islamizace zabíjí”.

Jinou byla akce, při které byl na tureckou ambasádu vyvěšen transparent se slovy “Erdogane, vezmi si své Turky domů”. Šlo o reakci na demonstraci Turků ve Vídni, která se po krvavém potlačení puče Erdoganem postavila na jeho stranu.

Dalším obviněním je provozování značky Phalanx Europa, kterou vlastní aktivisté Martin Sellner a Patrick Lenart. Podle obvinění oba muži z výdělků ze značky žijí a dále z ní podporují akce Identitářů. Mluví se o možných daňových únicích.

Identitáři v tiskovém prohlášení obvinění odmítli.

“I kritika Erdoganova politického islámu je zakázána, svoboda myšlení v Evropě je v ohrožení,” řekl Sellner. Oba s Lenartem dodali: “Doufáme v rychlou příležitost obvinění prokuratury vyvrátit, protože si jsme jistí, že láska k vlasti není zločinem.”

Komentáře

komentáře