Irové vyzýváni, aby ubytovávali imigranty ve volných pokojích

0

Majitelé nemovitostí v Irsku byli vyzváni k poskytnutí volných pokojů nebo prázdných bytů a domů pro ubytování imigrantů na dobu až jednoho roku. Výzva je součástí programu irské vlády na “ochranu uprchlíků”.

Lidé jsou vyzýváni k tomu, aby “poskytli prázdné prostory k lepšímu využití. Irský Červený kříž k tomu říká: “Poskytnutí prázdné nemovitosti nebo volného pokoje bude hrát významnou a hodnotnou roli v pomoci syrským uprchlíkům postavit se na nohy a usadit se v irských komunitách.”

Kromě volných místností charita volá i po chatách, letních sídlech a jakémkoliv volném prostoru v Irsku, kde by se imigranti mohli zabydlet.

Každý takto ubytovaný imigrant dostane svého asistenta, který bude pomáhat se vzděláním, zdravotní péči a hledáním zaměstnání, vysvětluje dále Červený kříž.

Cílem programu je z táborů v Řecku a Itálii přesídlit 4000 žadatelů o azyl. Podobná snaha byla už v roce 2015, kdy bylo původně nabídnuto téměř 1000 nemovitostí. Ale když pak byli lidé skutečně osloveni, aby nemovitosti poskytli, kromě 88 případů všichni svou nabídku stáhli.

Komentáře

komentáře