Redakce švédského deníku nařkla dánské kolegy, že píší o migraci a islámu otevřeně

0

Incident mezi redakcí švédského listu Expressen a dánskými médii nese všechny znaky frašky. Kdo trochu sleduje Středoevropana, nebo má dobré informace ze Švédska, ví, jak švédský establishment úzkostlivě tají veškeré statistiky o kriminalitě cizinců a jak švédská média dělají hloupé a předstírají, že nechápou, kdo za kriminalitou v určitých oblastech Švédska stojí. Švédští mainstreamoví novináři ať už z přesvědčení, nebo ze strachu, nepíší pravdu a chtěli by, aby to tak dělali i jejich zahraniční kolegové.

Děje se totiž to, že pokud se chce běžný Švéd dozvědět, co se v jeho zemi děje, přečte si raději dánské noviny. A kvůli tomu teď zástupkyně šéfredaktora listu Expressen Karin Olsson napsala úvodní sloupek, ve kterém si stěžuje na “sprostá” dánská média, která jsou ohledně masové migrace více otevřená, a jak Švédi ztrácejí v mainstreamová média důvěru.

Olsson přímo píše, že dánská média mají “méně limitů”, když informují o masové migraci a islámu. Tím je asi řečeno vše. Olsson tak jasně přiznává, že švédská média mají více limitů a fakticky nepíší pravdu.

S tím souvisí i studie, kterou Olsson cituje, podle které 68 procent Švédů věří, že politická zaujatost novinářů má vliv na články, které píší. Mezi příznivci Švédských demokratů je toto číslo dokonce 82 procent.

Pouze 29 procent Švédů médiím věří jejich zpravodajství týkající se migrace. Jistě, pokud něco vidíte vlastníma očima, a média vás přesvědčují o opaku, nemáte důvod jim věřit ani slovo. Možná si Švédi říkají to, co Češi za socialismu: “Švédská vláda lže, jako když Expressen tiskne.”

Komentáře

komentáře