Domů Pevnost Evropa Evropská komise: Evropa nebude nikdy pevnost. Ať žije masová migrace

Evropská komise: Evropa nebude nikdy pevnost. Ať žije masová migrace

0

Fanatici v Evropské komisi zaujali ještě agresivnější postoj než dřív, a nyní je to kdo z koho. Současná napjatá situace nevylučuje ani rozsáhlé nepokoje. Evropská komise vyhlásila, že Evropa bude v dalších desetiletích přijímat “masivní migrační vlny” a Evropa se prý “nikdy nestane pevností”.

Silná slova zazněla ve středu v Bruselu z úst eurokomisaře Dimitrise Avramopoulose. Evropská komise prý zabrání jakýmkoliv plánům na postavení plotu na řecko-turecké hranici.

“Jsme proti stavění plotů, právě naopak, jsme pro stavění mostů se sousedními zeměmi,” řekl v reakci na to, že z Turecka do Řecka proudí velké množství nelegálních migrantů.

“EU se nikdy nestane pevností. Migrace zůstane nejen v Evropě, ale i celém světě po desetiletí, a my musíme být dobře připravení. Žádná země tuto situaci nezvládně sama.”

A také varovně dodal, že žádný kout na evropském kontinentu migraci ze zemí třetího světa neunikne. Solidarita prý musí být projevována všemi členskými státy.

Avramopoulos byl v úterý obviněn z nepřijatelného vměšování do italských záležitostí, když v rámci současných koaličních hovorů požadoval, aby italská hranice zůstala otevřená.

Komentáře

komentáře