Sheffield má nového starostu – muslima. Existence královny je pro něj zastaralá

0

Anglické město Sheffield je na tamní poměry relativně bílé. Ačkoliv na začátku tisíciletí počet bílých ve městě byl 92 procent a dnes je asi 80 procent, stále je to poměrně dost oproti jiným velkým městům, jako je samozřejmě Londýn, nebo Birmingham. Proto je velice překvapující, že se do čela města dostal somálský muslimský imigrant ze strany Zelených.

Ačkoliv kdo zná realitu této “rudé pevnosti”, překvapen není. Městu v drtivé většině vládnou socialisté a městská rada, která každý rok volí nového člověka pro spíše ceremoniální funkci Lorda Mayora (starostu), si letos zvolila Magida Magida. Možná jako maskota, protože jeho Zelení mají z 84 zastupitelů jen 4.

“Doufám, že fakt, že jsem černý, muslimský imigrant – vše, co Daily Mail pravděpodobně nenávidí – lidé uvidí a řeknou ‘V Sheffieldu jsme hrdí na to dělat věci jinak a oslavovat naše rozdíly'”.

Ve svých 28 letech se Magid stal nejmladším starostou města vůbec. Do Sheffieldu se přestěhoval se svými rodiči ze Somálska, když mu bylo pět, když odešli “za lepším”. A už má plány. Rasově smíšeného rapera Otise Mensaha chce jmenovat prvním městským poetou. Město chce podle svých slov přivést do “21.století”, což pro něj znamená dát větší prostor etnickým menšinám. Jakoby chtěl říct, že bílá Anglie patří do minulosti.

Tam konečně podle něj patří i role královny. Systém je podle něj zastaralý. “Na královnu bych si nikdy nepřipil. Mám své principy.”

Komentáře

komentáře