Jak to bylo s Trumpovým výrokem o migrantech – zvířatech?

0

Některá zahraniční média, i některá česká média, vytrhla z kontextu Trumpovu středeční veřejnou řeč k republikánům, při které zazněla následující slova:

“Máme lidi, kteří přicházejí do této země, nebo se o to snaží, a my jich hodně zastavíme, ale deportujeme lidi z této země a nevěřili byste, jak zlí tito lidé jsou. Nejsou to lidé, jsou to zvířata. A my je deportujeme v takové míře, jako nikdy předtím.” Celé video je zde.

Liberálním médiím to nedalo, a Trumpův výrok si vysvětlili tak, že Trump označil všechny imigranty za zvířata. Je pravda, že Trump mohl být kvůli těmto lidem specifičtější, ale je jasné, že mluvil o zločincích, členech gangů. Těžko by o rodince z Mexika mluvil jako o “zlých lidech”. Takové spojení může napadnout jen levičáka.

Trumpova tisková mluvčí Sarah Sanders tedy samozřejmě na tiskovce v Bílém domě dotazu na toto téma čelila. Dotazující novinář nebyl tak hloupý, jako někteří jeho kolegové, a zeptal se, co Trump myslel tím, že “někteří” imigranti jsou zvířata. Sarah Sanders mu vysvětlila, že Trump měl samozřejmě na mysli salvadorský gang MS-13, který je doslova zhoubou amerických měst.

A řekla, že podle ní se Trump ještě vyjadřoval mírně. Vysvětlila, že MS-13 je mimořádně brutální gang, který má na svědomí odporné vraždy a podle ní slovo “zvíře” nedostatečně popisuje, co jsou tito lidé zač. Trump podle ní bude dál pokračovat v tom, aby tyto lidi zastavil.

Komentáře

komentáře