Orbán Židům: Soros podporou muslimské migrace zvýšil v Evropě antisemitismus

0

Ochrana Maďarska před agendou otevřených hranic George Sorose zachová zemi jako bezpečné útočiště pro její židovskou komunitu, sdělil maďarský premiér Viktor Orbán Světovému židovskému kongresu (WJC).

Šlo o reakci na dopis předsedy WJC Ronalda Laudera (majitel TV Nova), který kritizoval akce maďarské vlády proti zahraničním promigračním neziskovkám. Orbán mu odpověděl, že tyto neziskovky a jejich globalistický zakladatel mají odpovědnosti za nárůst antisemitismu v Evropě.

“Práce Sorose a jeho nadace a neziskovek dostala do Evropy miliony migrantů ze zemí třetího světa, což vedlo k příchodu mnoha lidí, jejichž politické a náboženské názory významně zvýšily pocit nejistoty u židovských komunit,” řekl Orbán.

“Naše politika má morální a teoretické důvody a slouží ideji spolužití mezi Židy a křesťany, ve které doufáme.”

Oponenti premiéra Orbána a jeho tažení proti Sorosovi tvrdí, že jde o antisemitismus. To ale vyvrátilo například izraelské ministerstvo zahraničí, které maďarský postoj podporuje. Podle něj je třeba ne-delegitimizovat kritiku Sorose, který vytrvale podkopává izraelské demokraticky zvolené vlády a zakládá organizace, které Izrael pomlouvají a upírají mu právo se bránit.

Komentáře

komentáře