Černý aktivista tvrdil, jak byl policií zastaven kvůli své rase. Jenže pak policie zveřejnila video z kamery

0

Další případ smyšleného rasismu se stal v Jižní Karolíně, kde policie kvůli nezapnutému blinkru při odbočení zastavila prezidenta státní pobočky NAACP, reverenda Jerroda Moultrie.

Ten totiž o svém setkání s policií napsal na Facebook.

“Dnes v noci jsem byl policistou v Timmonsville zastaven kvůli své rase, protože jsem řídil Mercedes a jel domů v pěkné čtvrti.”

Moultrie si dále stěžoval, že jej policisté obvinili z toho, že má v autě drogy, a že své ženě a vnoučeti, kteří byli také v autě, řekl, ať se raději nehýbou, protože policista se tvářil, že by je mohl zastřelit. Policista se jej prý také ptal, co v té čtvrti dělá a nakonec mu prý hrozil, že jej posadí do vězení kvůli něčemu souvisejícímu s registrací jeho vozidla.

Jenže pak policie zveřejnila záběry z kamery, kterou měl zasahující policista celou dobu na těle.

Šéf místní policie Billy Brown médiím sdělil, že byl chováním pastora, který by měl být představitelem své komunity šokován, a že video jasně ukazuje, že k žádné takové slovní výměně nedošlo.

“Trápí mě to. Vážně. Myslím na rasové nepokoje, které to mohlo v komunitě vyvolat a trápí mě, že někdo v takové pozici může přijít a říct takovou lež.”

Policista se na videu reverenda ani neptá na drogy, ani na to, co dělá v oné čtvrti. Reverend Moultrie svůj příspěvek na Facebooku mezitím smazal, jeho profil nejde nalézt a médiím se odmítá k celé věci dále vyjádřit.

Komentáře

komentáře