Kendrick Lamar pozval na podium bílou dívku, aby zazpívala jeho text. A pak ji vynadal

0

O bílých dívkách, které poslouchají hip-hop a dokonce i navštěvují hip-hopové koncerty, mám jen to nejnižší mínění. A v případě dívky, kterou na koncertě Kendricka Lamara vypískal celý sál, cítím i škodolibou radost.

Lamar na nedělním koncertě v Alabamě pozval na podium bílou dívku spolu s dalšími fanoušky, kteří znali každé slovo jeho písně “M.A.A.D City” a kteří si s ním tuto “skladbu” měli zazpívat.

Jenže skladby těchto interpretů bývají textově poměrně jednoduché a nejpoužívanějším slovem bývá slovo “negr”.

V USA vládne již desítky let pokrytecká situace, která dovoluje užívat toto slovo bez omezení černochy, ale pokud jej použije někdo, kdo není černý, vykládá se to jako projev rasismu a hrubosti. Bílí posluchači hip-hopu pak čelí dilematu, když si tyto písně chtějí zpívat. Mohou to prakticky dělat jen v soukromí nebo mezi svými stejně postiženými bílými přáteli.

Lamar dal dívce mikrofon a ta začala odříkávat do zvuků “skladby” její text. Pochopitelně, že neuplynulo ani pár vteřin a v textu se objevilo slovo negr. A znovu. A dívka jen odříkávala originální text, jak ho zná z nahrávky.

V tu chvíli ji Lamar zastavil a řekl ji, že toto slovo musí vynechat. A ze sálu se ozval vůči dívce takový řev, že pokud by tam nebyla žádná ochranka, možná by ji roztrhal na kusy.

Na sociálních sítích lynč pokračoval a mnozí na dívce nenechali suchou nit. Ale našli se i tací, kterým došla absurdita celé scény a nenechali si to pro sebe.

“Upřímně je mi jí líto, protože pokud umělci nechtějí, abychom jistá slova říkali, tak ať je nedávají do svých písní, kde je všichni uslyší,” napsala jedna žena.

“Vztekal se, protože někdo zpíval text písně, kterou napsal? Poté, co ji vzal na podium? To zní dost hloupě,” komentoval jiný.

Komentáře

komentáře