Slovenští patrioti si vystřelili ze své protiextremistické policie a novinářů

0

V předsálí soudu na Slovensku, kde se projednával podivný případ obvinění slovenských nacionalistů za “extremismus”, se ve chvíli, kdy slovenská televize natáčela rozhovor s prokurátorem případu, ozvalo heslo “Na stráž”. Prokurátor okamžitě zaúkoloval justiční stráž, aby zjistila, kdo to řekl.

Heslo bylo na Slovensku původně zvoláním slovenských skautů a prý pochází ještě ze starší doby, ale také jej převzali Hlinkovy gardisté. Od ledna 2017 jsou tyto dvě slova na Slovensku trestným činem.

A zatímco slovenská policie usilovně pátrá, kdo tato slova u soudu řekl, televize RTVS odvysílala reportáž, a její záznam dala na svůj Facebook.

Pod příspěvkem je běžná diskuse. Ale teď přichází to zajímavé. Někdo z nacionalistů musel příspěvek sdílet na nějaké zahraniční forum, protože jakmile se prokoušete prvními příspěvky v diskusi, najednou vidíte desítky, možná stovky cizokrajných jmen z celého světa, a jedná se o reálné profily skutečných uživatelů, kteří v diskusi nechávají jediný vzkaz – Na stráž.

Nikdo z nich zřejmě neví, co zkopíroval a do diskuse vložil. Tito různí Filipínci a Pakistánci jsou slovenskou policií nestíhatelní a je jim to jedno. Jejich prostřednictvím si ale slovenští patrioti ze své policie prvotřídně vystřelili a vysmáli se tomu, že je jejich stát trestá za pronesení dvou slov.

Komentáře

komentáře