Švédská vláda brzy pošle všem domácnostem brožury připravující na válku

0

Každá domácnost ve Švédsku brzy obdrží brožuru odeslanou vládou s informacemi připravujícími populaci na válku, teroristické útoky a “nepřátelskou propagandu”.

Během “týdne nouzové přípravy”, který proběhne od 28.května do 3.června, vláda rozešle celkem 4,8 milionů výtisků brožury, která má název “Pokud přijde krize, nebo válka”.

Brožura vybavená ilustracemi ozbrojeného konfliktu na 20 stranách poskytuje informace, o kterých vláda tvrdí, že jsou nezbytné k tomu, aby byla populace “lépe připravená na řešení vážných událostí jak v čase míru, tak i v případě toho nejhoršího scénáře – války”.

“Každý je povinen se zapojit a každý je potřebný”, říká brožura, kdyby ve Švédsku došlo k ozbrojenému konfliktu. “Každý, kdo zde žije a je mu mezi 16 a 70 lety, může být povolán na pomoc v různé formě v případě hrozby”.

Na stránce, kde je ilustrace tanků, helikopter a vojáků se zbraněmi, vláda píše: “Musíme být schopni vzdorovat různým typům útoků proti naší zemi.”

“I dnes dochází k útokům proti našim IT systémům a jsou vykonávány pokusy na naše ovlivnění skrze falešné informace”. Seznam potenciálních útoků zahrnuje letecké údery, sabotáže infrastruktury, teroristické útoky, a také “pokusy ovlivnit švédské politiky a občany”.

S varováním, že “státy a organizace již používají zavádějící informace, aby ovlivnily našeho hodnoty”, brožura Švédy varuje, aby byli obezřetní na nepřátelskou propagandu, která sníží jejich vůli se bránit.

“Společnost je zranitelná a tak se musíme připravovat jako jednotlivci”. Pro Švédy je zřízena i horká linka, na které se dozvědí podrobnosti k projektu.

Komentáře

komentáře