Farage griloval Zuckerberga v EU parlamentu kvůli jeho levičáckým předsudkům

0

Mark Zuckerberg včera vypovídal v Evropském parlamentu kvůli svému dítěti – Facebooku, a čelil zde obviněním Nigela Farage, že na své platformě pronásleduje pravičáky. Farage navrhl, aby bylo zřízeno něco jako Listina práv a svobod na sociálních sítích, aby byla ochráněna svoboda slova. Také dodal, že bez sociálních sítí by v USA nemohl zvítězit Donald Trump, nehlasovalo by se pro Brexit, a v Itálii by nezvítězili populisté.

“Historicky, samozřejmě, je pravda, že skrze Facebook a další sociální sítě by nedošlo k vítězství Trumpa, Brexitu nebo italských populistů. Byly to sociální sítě, které lidem umožnily obejít mainstreamová média.”

“Možná jste tímto svým výtvorem, a k čemu vedl, zděšen. Nevím. Ale co je zcela pravdivé je fakt, že od ledna tohoto roku jste změnili váš modus operandi, změnili jste algoritmy, a to vedlo k významnému poklesu sledovanosti a zapojení těch, kdo mají názory napravo od politického středu.”

Farage jako příklad zmínil pokles aktivity uživatelů na účtu prezidenta Trumpa.

“Fakta jsou jasná. Stačí se podívat na čísla prezidenta Trumpa, v menší míře na moje, podívejte se na tisíce jiných pravicových komentátorů. V průměru jsme dole o 25 procent za tento rok. A to se děje na ‘platformě pro všechny názory'”.

“A nemluvím tu pane Zuckerbergu o extremismu. Nemluvím tu o podněcování k násilí. Nemluvím tu o nenávisti k nikomu. Mluvím o lidech, kteří mají většinu, většinové názory, a upřímně, cítím, že tito lidé jsou diskriminováni.”

Farage Zuckerberga vyzval, aby byl více otevřený v tom, podle jakých faktorů se obsah na Facebooku posuzuje.

“Co mě zajímá, je to, kdo rozhoduje, co je přijatelné? Kdo jsou ti lidé, na které jste již dříve odkazoval? Ty třetí osoby, co ověřují fakta. Kdo jsou ti lidé? Proč v tomto procesu není žádná transparentnost?”

“Nejsem ten, kdo vyzývá k legislativě na mezinárodní úrovni, ale říkám si, zda nepotřebujeme listinu práv na sociálních sítích pro ochranu svobody slova. Ptám se vás dnes, velmi, velmi jasně, zda přiznáváte, že Facebook není místem pro všechny ideje a že nefunguje nezaujatě?”

Komentáře

komentáře