NFL přijala nařízení trestající hráče, kteří budou při zvuku hymny klečet

0

Je to velké vítězství. Přitom ještě před rokem vše vypadalo jinak. Mnoho černých hráčů NFL, multimilionářů zvýhodňovaných americkým protibílým režimem, začalo protestovat proti údajnému rasismu v Americe tím, že si při zvuku hymny začali klekat. Jejich protest měl zpočátku silné momentum a za kauzu se bilo mnoho liberálních aktivistů. Podporu měl i ze strany některých klubů a protesty ukázaly nenapravitelné rozdělení americké společnosti.

V Americe už od 60.let existují síly, které chtějí Ameriku obrátit zcela naruby. Pro svůj cíl využily masovou migraci a od roku 1965 demontují bílou Ameriku. Vše, co nějakým způsobem souvisí s americkou historií, která byla bílá, chtějí zničit. A s touto historií souvisí i americká hymna a americký patriotismus. Z toho důvodu začali černí fotbaloví aktivisté před zápasy klečet, když se stadion postavil, aby uctil národní hymnu.

Každopádně nyní mají tito aktivisté po ptákách.

NFL přijala nařízení, které bude pokutovat týmy i jednotlivce, kteří “nepovstanou a neprojeví respekt vlajce a hymně”.

Šéf NFL, Roger Godell, v prohlášení oznámil, že nařízení bylo schváleno v souladu se závazkem NFL k místním komunitám a vlasti. Nařízení odsouhlasilo všech 32 klubů soutěže.

Přesto NFL dává “rebelům” možnost tichého protestu. Při zvuku hymny nemusejí stát všichni hráči na hřišti a kdo nechce při hymně stát, může zůstat v šatně nebo jinde mimo hřiště. Navíc v prohlášení stojí, že si NFL uvědomuje “problémy sociální spravedlnosti”, které se musí řešit, ale chování hráčů na hřišti prý bylo nešťastné. Navíc prý vytvořilo “falešný dojem”, že mnozí hráči NFL jsou nevlastenečtí.

Pokud ovšem hráč na hřišti při hymně nepovstane, klub čeká pokuta.

Komentáře

komentáře