Britský policista pronásledovaný feministickou šéfovou vysoudil téměř milion liber

0

Soud v Londýně rozhodl, že šéf zásahové jednotky v Paddingtonu Adrian Denby byl pronásledován svou feministickou nadřízenou Maxine de Brunner, která prý chtěla v místním sboru vymýtit “kulturu chlapáctví”. Za to, že byl nakonec ze svého místa vyštípán, si Denby od soudu odnesl 870 tisíc liber jako odškodné.

Denby nebyl nějaká tupá mlátička. Během své kariéry získal devět ocenění a byl i poslán do Afghanistánu, aby tam trénoval místní policisty.

Už před dvěma lety zaměstnanecký tribunál rozhodl, že byl nejméně v pěti případech diskriminován za to, že je muž. Současný soud byl prvním svého druhu, ve kterém policista žaloval britskou policii za diskriminaci ze strany nařízených kvůli svému pohlaví.

Denby se před svou nadřízenou “provinil” tím, že nezabránil, aby policisté přecházeli přes kanceláře v ručníku, když šli ze sprchy do šaten. To jeho nadřízenou rozčílilo, ale Denby se bránil tím, že kanceláře jsou špatně navržené. Každopádně pronásledován byl jen on, ačkoliv policistky stejných hodností o věci také věděly, a nikdo je nekritizoval. Denby byl kvůli tomu navíc vyšetřován.

Soud tak rozhodl, že se k Denbymu nadřízení nechovali fér a špatné zacházení s ním bylo způsobeno faktem, že je muž, když vyšlo najevo, že se policie snaží navýšit počet žen ve sboru.

Komentáře

komentáře