Irák popraví 40 žen zahraničních džihádistů Islámského státu

0

Irák popraví několik desítek žen zahraničních bojovníků IS jako pomstu za tříletou okupaci, při které zahynulo tisíce lidí. Ženy, které o sobě tvrdí, že jsou také oběťmi, se u soudu slitování nedočkaly.

Zločinem těchto žen je podle soudu podpora jejich manželů, brutálních bojovníků Islámského státu. Tyto ženy to ale vidí jinak.

Francouzská občanka jménem Djamila Boutoutao u soudu tvrdila, že si myslela, že se vdává za rapera. “Až když jsme přijeli do Turecka na dovolenou, zjistila jsem, že můj muž je džihádista. Jsem oběť. Můj muž mě bil a zavíral mě v jeskyni s mými dětmi, když jsem odmítala odejít s ním do Iráku.

Žena je jednou z 1900 francouzských džihádistů, kteří se v Iráku a Sýrii k IS připojili. U soudu se svěřila médiím, že nechce být odloučena od své dcery a že neví co s ní bude. Hrozí ji prý trest smrti nebo doživotí. Teď už má jistotu.

Na smrt teď čeká 40 žen. 300 lidí spojených s IS již bylo popraveno. Ve vězení na svůj osud čeká dalších 1000.

Nick Griffin, bývalý předseda Britské národní strany, to na Twitteru glosoval, když napsal: “40? To je začátek, ale možná jich máme víc v Bradfordu. A jistě v centrále džihádu – v Lutonu.”

Komentáře

komentáře