Domů Svět Jihoafričané se připravují na občanskou válku. Trénují střelbu a sebeobranu

Jihoafričané se připravují na občanskou válku. Trénují střelbu a sebeobranu

0

Americká televizní stanice odvysílala reportáž z Jižní Afriky, na které je vidět, jak bílí Jihoafričané mnoha generací trénují střelbu na terč z různých typů zbraní, a také sebeobranu.

Pokud si komunistická vláda v Jižní Africe myslela, že se bílí vzdají své půdy bez boje, spletla se. Chystané tzv.pozemkové reformy, což je pouhý eufemismus pro vyvlastnění půdy bílým farmářům, zřejmě neproběhnou hladce.

Teoretický plán je zřejmě takový, že se k určitému dni půda bílým zabaví, a ti budou vyzváni k jejímu opuštění. Protože jejich půda je zároveň jejich domov, nebudou moci kam jít. Protibílý jihoafrický stát, který je ekonomicky zcela neschopný, jim těžko nabídne bydlení, a tak s největší pravděpodobností skončí na ulici napospas černým gangům a militantům, kteří jim jdou i bez toho už léta po krku. Vyvlastnění půdy je tak prakticky i pomalým rozsudkem smrti. Konečně, k napadení nějaké bílé farmy černými dochází téměř každý den.

Bílí si tento scénář uvědomují a chtějí být připraveni. Mluví se o skrytých skladištích zbraní, bílá jihoafrická domobrana je údajně největší na světě. Záběry z výcviku Jihoafričanů jsou více než výmluvné. Pokud v Jižní Africe dojde k otevřenému boji mezi bílými farmáři a vládou, zbývá čestným lidem něco jiného, než farmářům pomoci?

Komentáře

komentáře