Tommy Robinson zatčen a vzápětí uvězněn na 13 měsíců

0

Jak už Středoevropan včera informoval, Tommy Robinson byl zatčen před soudem v Leedsu. Nikoho v tu chvíli ovšem nenapadlo, co se stane dál.

Ačkoliv britské úřady na Tommyho případ uvalily nejen informační embargo, a je dokonce trestný čin, aby média o případu informovala, přesto ven unikla informace, že Tommy byl policisty odvezen k soudu, který mu asi hodinu po jeho zadržení vyměřil trest vězení 13 měsíců!

Co Tommy spáchal? Při jeho zadržení se mluvilo o narušování pořádku. Mluví se i o pohrdání soudem. Problém je, že Tommy je za pohrdání soudem v podmínce. Toho se dopustil, když informoval o soudu se sexuálními násilníky z řad muslimů v Canterbury. Událost zachycuje toto video.

Britská vláda chce totiž pro ní nelichotivé případy, a že jich je, sexuálních násilníků z řad pakistánských muslimů držet pod pokličkou, a je zakázáno o nich během jejich projednávání informovat veřejnost. V Tommyho případě se pohrdání soudem vykládá jako “řeč, nebo publikace, která může způsobit ohrožení spravedlnosti, tím, že se na projednávaný případ bude hledět s předsudky.”

Prakticky jde o to, že před soudem stojí muslimský gang, který znásilňoval mladé britské dívky, a média, či nezávislí novináři, jako je Tommy, během procesu nesmějí o případu informovat, protože by to soud mohlo v jeho rozhodování negativně ovlivnit. Soudci by ale měli být dostatečně nezávislí, aby rozhodovali ne podle emocí, ale podle práva. A prací novinářů je informovat o tom, co se děje.

Zdá se tedy, že Tommy skončil ve vězení podle práva. Ale to končili i českoslovenští disidenti v dobách socialismu. Těm ovšem nehrozilo, že je jejich spoluvězni zabijí.

Komentáře

komentáře