Orbán chce v zemi podpořit porodnost Maďarů. “Demografie je mou prioritou”

0

“Mou první prioritou je to, o čem všichni víme, ale moc se tím neznepokojujeme, protože jde o dlouhodobou věc, která lidskému myšlení nedominuje. Jde o fenomén demografie,” prohlásil maďarský premiér Orbán v rozhovoru pro rádio Kossuth.

Podle Orbána je demografie o tom “kolik dětí se narodí maďarským ženám, kolik dětí společně vychováme, zda bude existovat maďarská budoucnost, zda maďarský národ přežije biologicky a početně, co musíme udělat pro zastavení úpadku v této oblasti, a co musíme udělat s tím, že máme více pohřbů než křtů.”

Orbán řekl, že jeho vláda brzy spustí důležitý plán rodinné politiky, kterému bude předcházet národní dotazník o zakládání rodin a výchově dětí. “Z dotazníku muže nechceme vylučovat, ale budeme se především zajímat o názor žen.”

Jeho cílem je, aby se v roce 2030 Maďarsko stalo zemí, která je schopna udržet úroveň své populace. Jinými slovy dosáhnout toho, že počet dětí bude minimálně stejně vysoký, jako počet úmrtí.”

A znovu zaútočil na liberální demokracii.

“Nechrání hranice (liberální demokracie), protože nevnímá jejich potřebu a nevěří, že by měly být zachovány a posilovány. Nechrání nás v oblasti rodin, protože liberální demokracie rodiny neposiluje. Tvrdí, že je mnoho podob rodiny a mnoho podob životních stylů, a že mezi nimi nesmíme rozlišovat. Jedním z následků je to, že procházíme obdobím demografického úpadku.”

Komentáře

komentáře