Cyklisté v Londýně jsou prý příliš bílí, tvrdí městský komisař pro cyklistiku

0

Příliš málo žen a nebílých lidí jezdí v Londýně na kole a město prý musí udělat víc, aby se mezi většinově bílou, mužskou a středostavovskou londýnskou cyklistickou populací propagovala diverzita. Tvrdí to londýnský “komisař pro chůzi a cyklistiku” (ano, takovou funkci v Londýně mají) Will Norman.

Cyklostezky, které spojují předměstí s centrem, jsou prý vnímány jako způsob, jak se muži středního věku mohou rychleji pohybovat po městě. A tak se zvažuje nastavení cílů, které mají mezi cyklisty zvýšit diverzitu.

Barevní lidé tvoří více než polovinu obyvatel Londýna, ale jen 15 procent cyklistů. Což je prý o dvě třetiny méně, než by mělo být. Největším problémem pro komisaře Normana, který dostal na starost, aby se cyklistika v Londýně stala bezpečnější, je tedy diverzita.

“Vidíme nárůst počtu cyklistů, ale ne nárůst diverzity.” Město nyní začne nabízet kurzy jízdy na kole, granty pro barevné lidi, aby na kole jezdili, a začnou se propagovat elektrická kola. Komise se má více zaměřit na bariéry, které lidem brání na kole jezdit, než řešit problémy aktuálních cyklistů.

Dá se tedy očekávat vznik takových programů, ve kterých mladí černoši, nebo lépe černošky, či muslimky, získají od města zdarma kolo, zatímco bílí kluci si na něj budou muset tradičně vydělat.

Komentáře

komentáře