Politik AfD s českými kořeny chce nabídnout Tommymu Robinsonovi v Německu azyl

0

Poslanec německého parlamentu za AfD Petr Bystroň, který se narodil v Olomouci a v roce 1987 s rodiči emigroval do Německa, kde získali politický azyl, oznámil, že chce politický azyl vymoci i uvězněnému britskému novináři a aktivistovi Tommymu Robinsonovi.

Robinsona nazval politickým vězněm a vyjádřil obavu z rostoucího počtu zatýkání a procesů proti členům a stoupencům populistických a vlasteneckých organizací v celé Evropě.

“Máme dva body. Prvním je, že není jen politicky pronásledovanou osobou, ale nyní se stal i politickým vězněm, což je vyšší úroveň. Druhý bod je, jak všichni víme, že je ohrožen na životě. Bude ve věznici, kde je 80 procent muslimů. A tak jsme přemýšleli, jak můžeme pomoci.

“Všimli jsme si, že je proti tomu (uvěznění) v Evropě mnoho opozice. Tak jsme si řekli, společnost reaguje, ale transparenty a samolepky nestačí, potřebujeme něco opravdového.”

Bystroň poznamenává, že ze strany veřejnosti obdržel mnoho podpory a jeho sociální síť je plná komentářů, které nápad podporují.

Politická perzekuce populistů a stoupenců protisystémových stran a hnutí je něco, o čem Bystroň věří, že se děje po celé Evropě.

“Pro mě jde o odklon od práva, odklon od evropského dědictví,” říká a dodává: “Ve skutečnosti se se současnou EU vracíme zpět do 80.let a konce komunismu.

“Potkal jsem mnoho lidí ať už z východního Německa nebo bývalého Československa nebo Maďarska či Sovětského svazu. Všichni tito lidé, co zažili konečnou fázi komunismu v 80.letech a nyní zde žijí, tvrdí, že atmosféra je stejná.”

Bystroň hovoří o tom, jak rozdíl mezi realitou a tím, co se píše v mainstreamovém tisku, je to samé, jako když sovětské noviny psaly o úspěších pětiletky, zatímco regály obchodů zely prázdnotou.

“Pokud kritizujete systém, jste pronásledováni způsobem, který je příšerný. Lidé v Německu přicházejí o práci. Přicházejí o své domovy, bankovní účty, společenské prostředí. Čelíme skutečně nebezpečné situaci, kvůli které tak často píšu na Facebook, že 1984 je dnes.”

Komentáře

komentáře