Britský soudce vyzval úřady k zákazu prodeje dlouhých nožů

0

Britský soudce Nic Madge doporučil, aby příslušné úřady v Británii zajistily, aby se kuchyňské nože prodávaly s kulatým, nikoliv špičatým hrotem, a prodej těchto nožů byl omezen jen pro profesionály. Může za to velký nárůst násilí mezi neanglickými gangy řádícími na anglických ulicích.

“Dlouhé, ostré čepele jsou smrtící a nejsou nezbytné pro přípravu běžných jídel doma,” prohlásil soudce s tím, že zákaz dlouhých nožů může zachránit životy.

“Na co potřebujeme kuchyňské nože 20 nebo 25 cm dlouhé s ostrou špičkou?” Ptá se soudce. “Řezníci a rybáři ano, ale jak často používá ostrou špičku domácí kuchař?”

“Vyzývám všechny, co mají nějaký vztah k nožům – výrobce, obchody, policii, místní úřady, vládu – aby zvážili zabránění prodeje dlouhých nožů, kromě výjimečných případů, a nahradili je noži s kulatou špičkou.”

V hezkém kontrastu vůči starostem multikulturní Británie je reportáž americké stanice NBC o zbraních na Islandu, které zde má snad každý, a kde k poslednímu útoku střelnou zbraní došlo v roce 2007.

Komentáře

komentáře