Roseanne v USA končí. Herečka označila poradkyni Obamy za opici

0

Show Roseanne, kterou znají i čeští diváci, už nebude mít další díly. Stanice ABC tak rozhodla poté, co hlavní představitelka show Roseanne Barr označila bývalou poradkyni prezidenta Obamy, Valerii Jarrett, za “produkt Muslimského bratrstva a Planety opic”.

Její tweet je prý podle ABC urážející a v nesouladu s hodnotami stanice, proto byla show zrušena. “Šlo udělat jen jednu věc, a byla to správná věc”, napsal ředitel Walt Disney Co., Robert Iger.

Valerie Jarrett

Roseanne se musela pochopitelně omluvit. Zřejmě má již po kariéře, ale bez omluvy by se bojkot její osoby ze strany fanatiků mohl promítnout i do osobního života.

“Omlouvám se Valerii Jarrett a všem Američanům. Je mi líto, že jsem udělala špatný vtip o její politice a o jejím vzhledu. Měla jsem být moudřejší. Odpusťte mi, můj vtip neměl úroveň,” napsala Roseanne na Twitter předtím, než ABC oznámila zrušení show.

Ohledně toho, co si skuteční Američané o jejich názorech myslí může svědčit fakt, že po “skandálu” Roseanne na Twitteru přibylo přes 70 tisíc nových fanoušků.

Jiní upozorňují na dvojí metr, kdy o lidech okolo Donalda Trumpa je možné říkat naprosto cokoliv, otevřeně se jim vysmívat, ale když Roseanne použije slovo “opice”, trest přijde okamžitě.

Komentáře

komentáře