Soros má plán, jak zachránit EU. Jednotlivé státy se musí vzdát svých národních zájmů, řekl

0

Miliardář a zastánce zrušení státních hranic George Soros řekl, že EU prochází existenční krizí a také tvrdí, že nikdy nevěřil, že by tzv.kvóty na imigranty měly být kdy vynucovány.

“EU je v existenční krizi. Vše, co se mohlo pokazit, se pokazilo,” řekl Soros v úterý v Paříži na výročním setkání Evropské Rady pro zahraniční vztahy.

Během své řeči pojmenované “Jak zachránit Evropu” zakladatel Open Society poznamenal, že EU pokládá za zhmotnění ideje své nadace a že se EU musí obrodit.

“Drsná realita může členské státy donutit nechat stranou své národní zájmy ve prospěch zachování Evropské unie,” řekl Soros a vysvětlil, že pro záchranu Evropy blok potřebuje nechat vzniknout mnoho pro-evropských aktivistických iniciativ, kterým bude on a jeho Open Society pomáhat.

Také řekl, že tzv.kvóty na distribuci imigrantů po Evropě, neměly být nikdy vynucovány a měly být dobrovolné.

“Členské státy by neměly být nuceny přijímat uprchlíky, které nechtějí, a uprchlíci by neměli být nuceni žít v zemích, do kterých nechtějí jít.”

Nicméně podle tzv.Sorosova plánu, což je článek, který sám Soros napsal v září 2015, a odkaz na něj naleznete zde, Soros říká, že EU musí ročně přijmout nejméně milion žadatelů o azyl a po unii je rovnoměrně rozdělit.

Komentáře

komentáře