Většina Britů se shoduje, že migrace jejich zemi uškodila. Již to ale nelze vzít zpět

0

Většina obyvatel Británie věří tomu, že migrace poškodila jejich komunity a bojí se, že jejich kultura a tradice jsou ztraceny.

Podle zprávy, kterou zveřejnil britský levicový think-tank, si většina Britů myslí, že příchod migrantů rozdělil jejich města, a tento pocit je nejsilnější právě tam, kde je migrantů nejvíc.

Společně s obavou, že jejich země je ve stavu úpadku, si Britové myslí, že migrace měla na jejich zemi negativní dopad a že jejich kultura a tradice nejsou dostatečně chráněny a prosazovány.

Většímu počtu vadí tzv.kulturní pluralismus, jinými slovy multikulturalismus, který vnímají, že je zvýhodňován oproti britským hodnotám a tradicím. A dále politická korektnost, která je podle Britů utlačující.

Průzkum organizace Demos, blízké bývalému premiérovi Tonymu Blairovi, vyzpovídal více než 1000 předplatitelů Sky TV.

Téměř 71 procent dotázaných si myslí, že migrace rozdělila komunity, kde se migranti usadili. V oblastech, kde je migrantů hodně, toto číslo dosahuje dokonce 78 procent.

47 procent Britů si myslí, že ochrana britských hodnot by měla mít přednost před multikulturalismem. 55 procent říká, že vláda pro propagaci britských hodnot nedělá dost. Tyto názory jsou typické pro voliče pravice a Brexitu, ale nejsou ojedinělé ani u socialistů a těch, co volili proti Brexitu.

63 procent Britů také věří, že dříve byl život lepší.

Zpráva říká: “Národ spojují jen tři věci – přesvědčení, že země je ve stavu úpadku, víra, že migrace britskou společnost poškodila a přesvědčení, že britská kultura a hodnoty jsou opomíjeny.”

K obecné depresi lze přidat i uvědomění si, že již rozjetý proces multikulturizace je jen těžko zvratný.

Komentáře

komentáře