Tito dva fešáci se vydávali za oběť londýnského požáru a osm měsíců žili zadarmo v luxusním hotelu

0

Další případ ukazující, jak směšnou zemí se Británie stala, se odehrál v Londýně. Dva nelegální migranti žili osm měsíců v luxusním hotelu, protože tvrdili, že jsou obětí loňského požáru v Grenfellu. Jejich prodloužený nocleh vyšel daňové poplatníky na 104 tisíc liber a dalších 11 stálo jejich občerstvení, na jehož kvalitu si prý často stěžovali.

Oba hezouni, Tommy Brooks, 51, a Elaine Douglas, 51, jsou původem z Jamajky, a do Británie přijeli na návštěvu v roce 2002. Když jim vypršelo povolení k pobytu, rozhodli se zůstat, a od té doby o nich úřady nevěděly!

Po požáru se Londýn o pozůstalé a přeživší rozhodl postarat. Většina obyvatel vyhořelého věžáku byli imigranti, takže nikoho nepřekvapilo, když se tato vymydlená dvojice objevila v centru pro pomoc přeživším. Město jim vydalo kreditní karty a nechalo je zdarma cestovat po Londýně.

Masivní náklady na jejich ubytování a stravu by zřejmě pokračovaly dál (tak jako v případě ostatních), kdyby se náhodou nepřišlo na to, že dvojice ve vyhořelém domě ve Grenfellu nikdy nebydlela.

V červenci je čeká soud za podvod, ale co z toho. Britská kasa z nich stejně nedostane ani penny, a náklady za jejich uvěznění půjdou opět z britské kapsy.

Komentáře

komentáře